Dnia 22.09.2018 r. odbyły się Dożynki Powiatowe, których tegorocznym gospodarzem była Gmina Malbork. Cała uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. bł. 108 Męczenników Polskich przy. ul. Pionierów 12 W Malborku. Następnie całe obchody święta pola zostały przeniesione na boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Po oficjalnej części, podziękowaniach oraz przemowach zaproszonych gości rozstrzygnięte zostały tradycyjne konkursy na najpiękniejszy chleb oraz wieniec dożynkowy, a także najpiękniejsze stoisko promujące gminy.

W trakcie obchodów dożynek odbył się bieg dobroczynny dla Bartka Tuchułki, który mieszka w Malborku i ma porażenie mózgowe czterokończynowe.

W części artystycznej wystąpili na scenie: saksofonista Marcin Stachowiak, zespół Big-Bit prezentujący The Beatles oraz zespół New Smile. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej także zaprezentowali swoje występy artystyczne. Całą imprezę poprowadził Bartłomiej Orzeł. Dla najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji, a przede wszystkim  dmuchańce, trampoliny oraz animacje.